„Wolves Twinsbet“ išvykoje po kovos nusileido „Hapoel“ ekipai © bcwolves nuotr./R. Lukoševičiaus nuotr.

Net 29 taškus pelniusio Tre‘Shawno Thurmano pastangų nepakako tam, kad Vilniaus „Wolves Twinsbet“ atsidarytų pergalių sąskaitą Europos taurės („BKT EuroCup“) turnyre. Lietuvos sostinės komanda išvykoje buvo priversta pripažinti vienu iš favoritų laimėti trofėjų laikomo Tel Avivo „Hapoel“ pranašumą 84:89 (20:26, 21:27, 28:16, 15:20).

Rungtynės dėl įtemptos situacijos Izraelyje negalėjo būti vykdomos šioje šalyje. Jas komandos sužaidė vilniečiams jau pažįstamame Samokove, Bulgarijoje. Būtent čia prieš porą sezonų „Wolves Twinsbet“ pirmą sykį pabandė prasimušti į tarptautinį turnyrą, sudalyvaudama FIBA Europos taurės atrankoje. Tąkart, „Vilkų“ žygis baigėsi antrajame atrankos etape.

Dvikovą šeimininkai pradėjo užtikrintai ir pirmavo 7:0. Starto penkete rungtynes pradėjęs Danielis Baslykas pataikė du tolimus metimus iš eilės, o „Wolves Twinsbet“ išlygino rezultatą – 11:11. Išsiveržti į priekį vilniečiams sutrukdė pora klaidų puolime. Po 10 minučių 26:20 priekyje buvo „Hapoel“.

Kitą ketvirtį abi ekipos pradėjo rezultatyviai. Tre‘Shawnas Thurmanas tris kartus įmetė iš toli, o svečių deficitas sumažėjo iki 2 taškų (33:35), sužaidus 4 minutes. Vis tik, kėlinio viduryje Tel Avivo komanda ėmė bausti vilniečius už klaidas perduodant kamuolį. Skirtumas pašoko iki 9 taškų (46:37), o Alessandro Magro paprašė minutės pertraukėlės. Ilsėtis komandos išėjo „Hapoel“ ekipai susikrovus dviženklę persvarą – 53:41.

Antrą mačo pusę „Wolves Twinsbet“ pradėjo keliomis sėkmingomis atakomis. Tačiau šeimininkai netruko atstatyti turėtą pranašumą. Sužaidus daugiau nei 3 minutes, Izraelio klubas pirmavo 60:48. Iniciatyvą į savo rankas paėmė T. Thurmanas ir Andrew Andrewsas. Vilniečiai be atsako pelnė 7 taškus ir privertė varžovų trenerį prašyti pertraukėlės (60:55). Po jos svečiai ir toliau artėjo. Marekas Blaževičius pataikė abu baudos metimus, po jų komandas skyrė vos 1 taškas – 65:66. Kėlinio pabaigoje T. Thurmanas pataikė dar vieną tritaškį su varžovo pražanga, realizavo baudos metimą ir išlygino rezultatą – 69:69.

Paskutinio ketvirčio pradžioje Matas Jogėla užbaigė greitą “Wolves Twinsbet“ išpuolį iš pirmą kartą rungtynėse išvedė savo komandą į priekį – 70:71. Sužaidus tris minutes, vilniečių krašto puolėjas darsyk atsidūrė atakos smaigalyje – 77:73. Likus žaisti porą minučių, „Hapoel“ žvaigždė Patrickas Beverley pataikė du tolimus metimus ir vėl išvedė šeimininkus į priekį – 86:80. Vilniečių bandymai išsigelbėti nebuvo sėkmingi.

„Wolves Twinsbet“: Tre‘Shawnas Thurmanas 29, Anthony Cowanas 11 (7 rez. perd.), Garrisonas Brooksas 10, Andrew Andrewsas (5 rez. perd.) ir Marekas Blaževičius po 8, Danielis Baslykas 7, Matas Jogėla 6, Kristupas Žemaitis 5. Vaidas Kariniauskas ir Regimantas Miniotas nepasižymėjo, Justinas Marcinkevičius aikštėje nepasirodė.

„Hapoel“ komandai Johnatanas Motley pelnė 16, Patrickas Beverley ir Tomeras Ginai po 14, Ishmailas Wainrigthas 13 taškų.

Trenerio komentaras

Kitas Europos taurės rungtynes „Wolves Twinsbet“ žais spalio 8 d namuose su Ulmo „Rathiopharm“ iš Vokietijos.