Lietuvos rinktinė ant menčių paguldė ir Juodkalniją © ltu basketball nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (3/0) pirmąjį etapą užbaigė be pralaimėjimų ir užkariavo D grupės viršūnę.

Kazio Maksvyčio treniruojama komanda mūšyje dėl pirmosios vietos 91:71 (26:27, 22:13, 18:10, 25:21) užtikrintai pranoko Juodkalniją (2/1) ir į antrąjį etapą žengs pilnai kontroliuodama savo šansus patekti į ketvirtfinalį.

Po lygaus pirmojo ketvirčio lietuviai pagerino gynybą antrajame ir prieš pertrauką trumpam susikūrė dviženklę persvarą – 48:38. Antroje susitikimo dalyje mūsiškiai pamažu tolo ir buvo susikrovę 22 taškų rezervą (72:50). Nors varžovai dar kibo į atlapus, pavyko atlaikyti jų šturmą ir po finalinės sirenos švęsti abejonių nekeliančią pergalę.

Rungtynėse dėl grupės nugalėtojų vardo lietuvių pranašumas labiausiai jautėsi žaidžiant atsarginiams krepšininkams – pagal nuo suolo pakilusių žaidėjų taškus laimėta net 40:11. Taip pat tvirtai laimėta kova dėl atšokusių kamuolių – 44:30. Juodkalniečiams fatališkai nekrito tritaškiai, kurių jie realizavo 5 iš 31 (16 proc.).

Lietuvos rinktinės lyderiai puolime šiandien buvo Rokas Jokubaitis ir Mindaugas Kuzminskas. Įžaidėjas pelnė 19 taškų (8/11 dvit.), išdalino 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. Vyriausias komandos žaidėjas pridėjo 15 taškų ir surinko 18 naudingumo balų.

Paminėjimo vertas ir Tadas Sedekerskis, kuriam gynyboje buvo patikėta užduotis stabdyti NBA žvaigždę Nikolą Vučevičių. Šis iš žaidimo pataikė vos 4 metimus iš 13, o didžiąją dalį taškų susirinko nuo baudų metimo linijos. Pats T. Sedekerskis prie 8 taškų pridėjo 11 atkovotų kamuolių, 2 blokus ir surinko 19 naudingumo balų.

Antrajame etape mūsiškiai pateko į J grupę, kurioje be Juodkalnijos dar rungtyniaus JAV (2/0) ir Naujoji Zelandija (1/1) arba Graikija (1/1). Šios grupės mačai, vyksiantys toje pačioje arenoje, laukia rugsėjo 1 ir 3 dienomis, juos tiesiogiai transliuos TV3 televizija. Dvi geriausios J grupės komandos pateks į turnyro ketvirtfinalį.

Susitikimas prasidėjo apylygiai, o lietuvius, kaip ir antrajame mače, užkūrė R. Jokubaitis. Po Marko Simonovičiaus sėkmingos atkarpos mūsiškiai atsiliko 19:26, tačiau iki pirmojo ketvirčio pabaigos pavyko atsilikimą sumažinti iki minimumo – 26:27. Antrąjį kėlinį sėkmingai pradėjo Tomas Dimša ir Lietuva atitrūko 41:33. Juodkalniečiai buvo priartėję iki kelių taškų (41:38), tačiau ketvirčio pabaiga priklausė lietuviams, kurie pirmąkart susikūrė dviženklę persvarą (48:38), o prieš pertrauką pirmavo 48:40.

Trečiajame kėlinyje iš pradžių geriau atrodė lietuviai (56:42), vėliau prabilo ir varžovai, bet sėkmingesnis ketvirčio finišas vėl leido pabėgti į priekį – 66:50. Netrukus atotrūkis pasiekė rekordinę žymą (72:50) ir nors juodkalniečiai mėgino sugrįžti į kovą dėl pergalės, to jiems padaryti nebepavyko.

Lietuva: Rokas Jokubaitis 19, Mindaugas Kuzminskas 15, Jonas Valančiūnas 11, Ignas Brazdeikis 10, Tomas Dimša 9, Donatas Motiejūnas ir Tadas Sedekerskis po 8.

Juodkalnija: Nikola Vučevičius 19, Marko Simonovičius ir Kendrickas Perry po 13, Petaras Popovičius 8, Dino Radončičius 7.