Praėjusią savaitę Kęstutis Kemzūra informavo, kad prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabo prisijungs Benas Matkevičius. Jūsų dėmesiui pokalbis su šiuo metu Vokietijoje esančiu krepšinio specialistu.
Kaip vyko pokalbis su K. Kemzūra, po kurio ir pavyko sutarti, kad prisijungsi prie rinktinės?
Su Kęstučiu esame labai ilgai pažįstami, nors nesame dirbę kartu, bet apie krepšinį esame labai daug kalbėję ir turbūt vienas kitą gerai suprantam. Jis paskambino ir paklausė, ar turėsiu laiko, kai tuo metu buvau Australijoje. Atvirai pasikalbėjome, apsikeitėme idėjomis, mintimis, koks planas. Nebuvo sunku sutikti ir pritarti.
Vieta pažįstama, aplinka žinoma, su treneriais taip pat turėjome susirinkimą, atmosfera gera. Jaučiasi, jog padorūs žmonės. Visada atsižvelgiu į tai, kokie žmonės ir su kuo teks bendradarbiauti. Rinktinėje, be abejo, visi profesionalai. Tik klausimas, ar iš žmogiškos pusės viskas gali sutapti, ne tik mintys profesionaliai, bet ir atsinešimas į darbą, bendravimas, žmoniškumas. Visose vietose buvo check‘as ir man tai yra prioritetas.
Ką šiuo klausimu pasakė tavo dabartinis darbdavys Boston „Celtics“?
Daug kas sutampa ir spalvos atitinka. Jie jau žino ir yra patyrę. Esu dirbęs languose atstovaujant tuo pačiu ir „Celtics“. Tai ne pirmas kartas ir jiems tinka šitas variantas. Aš iš arti pamatau žaidėjus ne tik mūsiškius, bet ir varžovus ir tenka iš kitos pusės susipažinti su treneriais. Yra abipusės naudos. Ne tik rinktinei, bet ir „Celtics‘am“, tai jog aš keliauju, matau, įvertinu žaidėjus iš kitos pusės, analizuoju juos iš taktinės pusės. Pažintys yra vienas iš svarbiausių prioritetų mano darbe ir apskritai, kai keliauju yra tas network‘as, kuris tikrai išsiplėtė ir toliau plečiasi ir rinktinės buvimas prie to prisideda.
Už ką būsi atsakingas šiame trenerių štabe?
Bandysiu įsilieti į šį štabą, kuris jau yra susiklijavęs, susidirbęs. Aš neatėjau kaip korifėjus gelbėti. Aš atėjau bendradarbiauti, įsilieti, prisidėti įvertinimais ir patirtimi. Noriu iš skautingo pusės įterpti idėjų, pabrėžti dalykus, kaip matau savo akimis. Su Kęstu daug kalbamės apie puolimą. Pats sąrašas yra išplėstinis ir diskusijos vyksta, bet dabar pats fokusas yra puolime. Tikiuosi su Kęstu puolimą susidėlioti ir eigoje, kai prieisime prie varžovų, prisidėti su varžovų analize. Tiek Evaldas, tiek Tomas puikiai pažįsta varžovus ir iki šiol buvo už juos atsakingi. Bandysiu įsiterpti ir pabrėžti, galbūt, kas man į akis krenta.
Ką galėtum pasakyti apie būsimus varžovus Prancūziją ir Juodkalniją?
Sunku įvertinti šiuo metu, kas bus Juodkalnijoje. Ten languose visos sudėtys keitėsi, vasarą buvo visai kitoks pasiruošimas čempionatui.
Kalbant apie prancūzus jie jau paskelbė savo sudėtį. Neseniai T. Tarpey gavo traumą, jį pakeis J. Begarin, kuris yra „Celtics“ draftuotas žaidėjas, tai irgi sutampa ši situacija. Visada galime laukti fiziškumo, energijos ir atletiškumo. Jie turi, jei ne Eurolygos žaidėjų, tai kitų, kurie greitai įsiterpia. V. Wembanyama, kurį visi žiūri ir stebi, A. Toupane‘as, kuris turi patirties ir NBA, ir G lygoj. Yra metikų. Įžaidėjas A. Albicy, kuris yra patirties turintis įžaidėjas, kūrėjas, kuris skatina komandinį žaidimą ir daugiau nusimetinėja. Žaidęs rinktinėje ne vieną kartą ir visur yra matęs to krepšinio. I. Kamagete yra vienas, kuris irgi Paryžiuje žaidžia su J. Begarin‘u ir yra NBA draftuotas žaidėjas ir manau irgi turės įtaką, size’o po krepšiu. Bus kūnai, tai mums taip pat reikės turėti taip sakomos ,,mėsos“, su kuria galima bus prieš juos eiti, kovoti ir nukauti.
Ką galėsime pasiūlyti prieš V. Wembanyama?
Visas pasaulis turbūt galvoja, kaip jį sustabdyti ir mes nebūsime vieninteliai. Mums bus didžiausias galvos skausmas, nes jį pamatysime pirmą kartą. Bet kokiu atveju jis dar nėra fiziškai taip subrendęs, kaip kiti žaidėjai, tai manau reikės jį paveikti fiziškai. Jei žaidėjas 2,23 m ūgio apsisuks ir įmes kamuolį, kas prieš jį bestovėtų, yra sunku apsidengti. Ką bestatysi jis permes jį. Esmė yra kitais būdais jam neduoti pajausti komfortabilumo, kad jis nesijustų savas, pajustų kūnus, fiziškumą ir išmušti iš ritmo. Jis pasitikėjimo turi daug, tai, manau, nelengva užduotis bet kam. Žiūrėsim, kaip atstovėsim, bendromis jėgomis.
Su naujuoju vyr. treneriu ar galime laukti pokyčių žaidimo stiliuje? Kaip komanda atrodys?
Apie sudėtį sunku kažką pasakyti konkrečiau. Aišku, bus žaidėjų, kurie yra patirties įgiję languose, matę rinktinę ir yra apsivilkę marškinėlius. Iš žaidimo manau, jog Kęstas savo idėjų irgi įterps ir bandys prisitaikyti. Klausimas, ar mes prisitaikome prie varžovų, ar jie prisitaikys? Manau, tikrai galime laukti savų idėjų. Tikriausiai mane dėl to ir pakvietė, kad aš savų idėjų pridėčiau. Be abejo, bus ir Kęsto bruožas matomas.
Su Europos vicečempionais prancūzais Lietuva susitiks lapkričio 11 d. Panevėžyje. Bilietus į rungtynes galima įsigyti čia.
FIBA pasaulio taurės atrankos varžybų K grupėje Lietuva su 7 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu užima pirmąją vietą. Toje pačioje grupėje prancūzai žengia antri (6-2), juodkalniečiai – treti (5-3).
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cituoti komentarą