„Ryto“ ateitį ruošiantis G.Regina: mūsų tikslas - kelti individualų žaidėjų meistriškumą
Vilniaus „Rytas-MRU“, trečioji „Ryto“ krepšinio klubo piramidės komanda, kurioje žaidžia aštuoniolikmečiai ir jaunesni krepšininkai, jau pradėjo kovas Sostinės krepšinio lygoje. Mintimis apie komandą, jos galimybes, tikslus ir žaidėjus paprašėme pasidalinti komandos vyriausiąjį trenerį Gintautą Reginą.
– Treneri, dirbate su jauna komanda. Kokie pirmieji Jūsų įspūdžiai apie ją?
– Jaunimas yra įdomus, tikrai yra žaidėjų, kurie turi gerus fizinius duomenis. Be abejo, yra ką tobulinti. Matosi, kad žaidėjai dar yra žaidimo įgūdžių tobulinimo kelyje, bet pirmas įspūdis tikrai yra visai neblogas.
– Kokias stipriąsias komandos puses galėtumėte išskirti ir kokie jos trūkumai labiausiai bado akis?
– Šitos komandos tikslas yra kelti individualų žaidėjų meistriškumą. Be abejo, krepšinis yra komandinis žaidimas. Komandinio darbo, komandinio žaidimo suvokimas taip pat yra svarbu. Vertinti, kokios yra stipriosios pusės, yra pakankamai sunku, kadangi mes kartu sportuojame kol kas tik du mėnesius. Tačiau kalbant apie parametrus mes savo bendraamžių tarpe išsiskiriame ūgiu, fiziniais duomenimis. Manau, kad vienas iš tikslų formuojant žaidimą, konstruojant komandinį krepšinį, yra žaidėjų mokymas, kad jie sugebėtų teisingai išnaudoti savo pranašumus.
– Kaip atrodo komandos treniruočių procesas ir kam skiriama daugiausiai dėmesio jo metu?
– Turime žaidėjų, kurie yra atvykę iš kitų miestų, mokosi Vilniaus „Ozo“ gimnazijoje. Jiems turime keturias papildomas rytines treniruotes. Jos skirtos individualiam meistriškumui, individualių įgūdžių tobulinimui, kamuolio varymo, metimo, perdavimo technikos, gynybos niuansų tobulinimui. Be abejo, daug dėmesio kreipiame ir į žaidėjų pozicijas. Aukšti žaidėjai tobulina žaidimo arti krepšio, trijų sekundžių zonoje, perimetro, vidutinio nuotolio atstume, žaidimo ant „ūselio“ įgūdžius. Perimetro žaidėjai per treniruotes skiria daug dėmesio įvairiapusiškiems metimams po driblingo, išmetimams iš pozicijos. Rytinės treniruotės yra skirtos įgūdžiams. Vakarinės treniruotės yra jau kitokio pobūdžio. Pirmadienis, antradienis yra skiriami fizinei formai, taip pat tobuliname individualius ir grupinius puolimo bei gynybos veiksmus. Trečiadienis, ketvirtadienis, kaip taisyklė, pas mus jau yra komandinio žaidimo, sakykime, puolimo, gynybos taktikų mokymas ir tobulinimas. Ketvirtadienius dažniausiai baigiame pasirodymu Sostinės krepšinio lygos pajėgiausiame divizione.
– Ar galite išskirti komandos lyderius?
– Kol kas dar sunku išskirti lyderius, visi mūsų žaidėjai yra panašaus pajėgumo. Tiesa, kai kurie ių jų yra šiek tiek vyresni, kai kurių žaidimo supratimas dėl amžiaus skirtumo yra kiek geresnis. Nenorėčiau išskirti nė vieno iš jų, nes kiekvienas žaidėjas įneša savo indėlį. Netgi tie, kurie, galbūt, savo meistriškumu atsilieka, deda pastangas ir juda į priekį.
– Sostinės krepšinio lygoje jaunimui tenka varžytis su gerokai vyresniais ar fiziškai stipresniais varžovais. Ar aštuoniolikmečiams tai nėra per sunku?
– Tikrai ne. Žaidėjai jau turi pratintis prie vyrų krepšinio. Matosi, kad tas kontaktinis krepšinis, dominuojantis pas vyrus, jiems dar yra savotiška naujiena. Žaidėjai nėra įpratę prie tokio kontakto. Tai suprantama, nes moksleivių lygoje žaidimas yra šiek tiek švelnesnis. Manau, kad tai yra gera praktika ir gera vieta tobulėti.
– Ar komandoje matote žaidėjų, kurie netolimoje ateityje galėtų papildyti Vilniaus „Perlą“ ar net „Rytą“?
– Žaidėjų, kurie papildys „Perlo“ komandą tikrai bus. Keletas žaidėjų, du ar trys, po šio sezono pasibels į „Perlo“ komandos duris. Jeigu jie tobulins savo žaidimą toliau, po dviejų ar trijų metų kai kurie iš jų turėtų papildyti ir pagrindinę komandą.
– „Ryto“ klubo direktorius Rolandas Jarutis minėjo, kad Jūsų komandos pagrindu suburta ekipa bandys užkariauti Eurolygos jaunimo turnyro viršūnę. Kaip manote, ar vaikinai pajėgūs tai padaryti?
– Dėsime pastangas, kad ta komanda pasirodytų kuo geriau. Pradžioje bent jau jaunimo Eurolygos atrankos turnyre.
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cituoti komentarą