„Žalgiris“ ant menčių paguldė „Barcelona“ ekipą © Pauliaus Žukausko nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda pergale atidarė Eurolygos sezoną. Sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje Andrea Trinchieri auklėtiniai nugalėjo Barselonos „FC Barcelona“ krepšininkus 74:67 (21:14, 22:17, 7:17, 24:19).

Pirmuosius „Žalgirio“ taškus naujajame Eurolygos sezone pelnė Tyrone‘as Wallace‘as. Po to triskart po krepšiu prasiveržė Ignas Brazdeikis, kartą tai padarė Dovydas Giedraitis  ir „Žalgiris“ pirmavo 10:7. Pirmąjį sezono tritaškį realizavo Deividas Sirvydis, kitoje atakoje pridėjęs ir du baudų metimus – 15:12. D.Giedraitis taip pat pataikė iš toli, jo pavyzdžiu pasekė ir Sylvainas Francisco – 21:14.

T.Wallace‘as ir I.Brazdeikis didino skirtumą iki dviženklio (25:14), bet varžovai irgi atsakė 4 taškais – 25:18. Mattas Mitchellas ir T.Wallace‘as pataikė iš vidutinio nuotolio, o Arnas Butkevičius įmetė tritaškį – 32:23. Laurynas Birutis pasižymėjo iš po krepšio, kitoje atakoje atliko perdavimą A.Butkevičiaus tolimam metimui bei vėliau įmetė baudą – 38:27. S.Francisco baudos metimas, M.Mitchello šūvis iš vidutinio nuotolio ir I.Brazdeikio sudėtingas metimas su sirena uždarė antrąjį kėlinį – 43:31.

Po didžiosios pertraukos „FC Barcelona“ suaktyvino savo gynybą, todėl per trečiojo kėlinio pirmąsias 5 minutes taškus šeimininkams po perimto kamuolio pelnė tik D.Giedraitis (45:37), o varžovai artėjo iki 45:42. D.Sirvydis smeigė tritaškį (48:42), bet katalonai lygino rezultatą – 48:48. Per paskutines 2 kėlinio minutes taškus pelnė tik Edgaras Ulanovas – 50:48.

Ketvirtajame kėlinyje po M.Mitchello metimo ir I.Brazdeikio 5 taškų skirtumas vėl išaugo – 57:48. Svečiai priartėjo iki 57:54, iki kol savo šou užkūrė S.Francisco, kuris pelnė 10 taškų iš eilės – 67:60. I.Brazdeikis prasiveržė po krepšiu (69:62), o likus žaisti 19 sekundžių S.Francisco smeigė lemiamą tritaškį ir baudų metimus – 74:67.

„Žalgiris“: S.Francisco 19 (4/6 trit.), I.Brazdeikis 17 (5 atk. kam.), D.Sirvydis 8, D.Giedraitis 7, M.Mitchellas 6 (6 atk. kam.), A.Butkevičius 6 (2 per. kam.), T.Wallace‘as 6, L.Birutis 3 (5 atk. kam., 2 blk.), E.Ulanovas 2 (2 per. kam.), B.Dunstonas 0, A.Smailagičius 0, L.Lekavičius 0.

„FC Barcelona“: , N.Laprovittola 12 (8 rez. perd., 3 per. kam.), K.Punteris 11, J.Parkeris 11.